MERHABA :)

PIRILTI, SEVDİĞİNİZİN GÖZÜNDE, GECE GÖKYÜZÜNDE, DOLUNAYDA DENİZ ÜZERİNDE, GÜNDÜZ GÜNEŞİN KOLLARINDA, RÜZGARLI BİR KOYDA ÇIRPINTILAR ARASINDA. GÖRMEK İSTEDİĞİNİZ HER YERDE...

İşte bu pırıltı bana hep yaşama sevinci vermiştir. Yaşama sevincimi sizlerle paylaşmak için "Pırıltı"yı oluşturmaya karar verdim. Keyif almanızı ve yaşama sevincinizin daim olmasını dilerim.
Sevgilerimle,

Duygu

"Dış güzellik iç güzelliğin görünen kısmıdır. Her insan gözlerindeki pırıltıda kendini belli eder..." Paulo Coelho

11 Ağustos 2015 Salı

Asi’deki Antakya


 Asi'deki Antakya Mozaikler Şehrinde İlk Araştırmalar kitabının tanıtımını Okuryatar'da sizler için yazdım. Keyif alarak okumanızı dilerim.
"Günümüzde de kültür mozaiğine sahip olan, Hatay ilinin merkez ilçesi Antakya altında antik dünyanın en meşhur şehirlerinden, Helenestik Selevkos İmparatorluğu’nun başkenti olan ve ilerleyen yıllarda
Roma ve İskenderiye’den sonra Roma imparatorluğu’nun üçüncü büyük şehri haline gelen Antiokheia’nın kalıntıları yatar. Sayısız deprem ve savaş gören bu şehir Bizans, Emevi ve Abbasi dönemlerinde de askeri ve idari bir merkez olarak önemini sürdürmüştür. Antiokheia on birinci yüzyılda, Norman asıllı Haçlıların 150 sene boyunca yönettiği bağımsız kontluğun merkezi olmuştur.


Asi’deki Antakya: Mozaik Şehrindeki İlk Araştırmalar, Princeton Üniversitesi Antakya Kazıları Fotoğraf Arşivini içermektedir. "
devamı için okuryatar.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder