MERHABA :)

PIRILTI, SEVDİĞİNİZİN GÖZÜNDE, GECE GÖKYÜZÜNDE, DOLUNAYDA DENİZ ÜZERİNDE, GÜNDÜZ GÜNEŞİN KOLLARINDA, RÜZGARLI BİR KOYDA ÇIRPINTILAR ARASINDA. GÖRMEK İSTEDİĞİNİZ HER YERDE...

İşte bu pırıltı bana hep yaşama sevinci vermiştir. Yaşama sevincimi sizlerle paylaşmak için "Pırıltı"yı oluşturmaya karar verdim. Keyif almanızı ve yaşama sevincinizin daim olmasını dilerim.
Sevgilerimle,

Duygu

"Dış güzellik iç güzelliğin görünen kısmıdır. Her insan gözlerindeki pırıltıda kendini belli eder..." Paulo Coelho

13 Ocak 2014 Pazartesi

TEŞEKKÜR ETMEK
    
  Çocuklara ilk konuşmaya başladığı zamanlarda öğretilen kelimeler arasında anne, baba, Atatürk, bayrak, dede, su gibi kelimeler hep olur. Hatta bunlardan birini yarım yamalak ağzından çıkardığında bebecik o günü bayram bile ilan edebiliriz.


Bir de bu miniciklere ziyarete gelenler ufak tefek hediyeler getirirler. Bu hediyeler karşısında hemen "teşekkür ettin mi" diye sorulur ya da henüz konuşamıyorsa biz çocuk adına "teşekkür ederiiiiz" diye uzata uzata söyleriz.
Benim merak ettiğim konu nasıl oluyor da öğrenmesini ve kullanmasını istediğimiz bu iki kelime çocuklar büyüyüp yetişkin oldukça hafızalarından çıkıyor veya nadiren kullanılır hale geliyor; pek aklım almıyor!

Hem teşekkür etmek insana iyi de gelir. Yaşadığını hissettirir. Karşısındaki insana değerli olduğunu gösterir, saygı duyduğunuzu belirtir.
Aldığınız her nefes için, hayatınızda olan insanlar için, bulunduğunuz durum için, sahip olduklarınız / olmadıklarınız için teşekkür ediniz...  


Duygu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder